17 Temmuz 2016 Pazar

15 Temmuz Darbe Girişimi ve Bir Seçmen Olarak Düşüncelerim

Bir seçmen olarak düşüncelerim:
AKP, CHP, HDP, MHP pek çoğumuzu TBMM'de temsil eden partilerdir.
ORTAK BİLDİRİLERİNDEN ALINTI: "Meclis (TBMM) görevinin başındadır ve milletin meclisi, millete ve egemenliğine yönelik bu saldırıya girişenlere HUKUK İÇERİSİNDE bedelini en ağır şekilde ödetecektir. Türkiye'de hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağının en somut ispatı da bu ortak bildiridir.
Dört parti olarak, farklı görüşlerimiz olsa da hepimiz tüm milletvekillerimizle, tüm teşkilatlarımızla milli iradenin yanındayız, milli iradeye hep birlikte sahip çıkıyoruz ve ebediyen sahip çıkacağız. Milletimiz müsterih olsun."
Öncelikle NET BİLGİLERE ULAŞILMASI benim için önemlidir. Bunun için her türlü araştırma, konu ile ilgili YURT DIŞI ve İÇİ BAĞLANTILAR; doğrudan / dolaylı olanların tümü olarak, ORTAYA KONULMALIDIR. Bu konuda TBMM'deki ORTAK GÖRÜŞe göre de, HUKUK İÇERİSİNDE her türlü bağlantı ortaya çıkarılacak ve bedeli yine HUKUK İÇERİSİNDE ödetilecektir.
BAZI BİLGİLER
Vikipedi'deki bilgilere göre: DARBE'yi başlatanlar 1. ve 2. ORDU, Türk Hava Kuvvetleri ve Jandarma Genel Komutanlığı içerisinden BİLİNMEYEN SAYIDA ASKERLER olarak belirtilmektedir. Bu bilinmeyen sayıda askerinAK Parti-Gülen Hareketi çatışması kapsamında Ağustos ayında yapılacak olan Yüksek Askerî Şûra(YAŞ) toplantısında tasfiye edileceği öngörülen Gülen Hareketi'ne yakın çeşitli kademede askeri yetkililerin, bu tasfiyeyi önlemek ve Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti'ni ele geçirmek amacıyla başlatıldığı iddia edilmiştir. 
 "... darbe girişimi ve inisiyatif körelmesi meselesi.."CNN Türk TV kanalında, CHP milletvekili (eski asker) Dursun Çiçek’e, darbe girişimiyle ilgili olarak Ahu Özyurt son derece akıllı bir soru soruyor: “Genel Kurmay Başkanı’nın pasifiz edilmesi sonrasında, serbest durumda bulunan üst düzey bir komutan –örneğin 1nci Ordu komutanı- niçin önceden belirlenmiş bir yetki paylaşımı planı uyarınca inisiyatif almamıştır?” Soru kelime kelime tam böyle değil ama anlam tam böyle." Cevap ise çarpıcı: Eskiden olsa kullanırlardı, ama Balyoz ve Ergenekon davaları sonunda kimse inisiyatif kullanmak istemez olduKaynak: 15 Temmuz Darbe Girişimi ve Alınacak Bir Ders
TBMM çelik irade gücünü LAİK, DEMOKRATİK , HUKUK DEVLETİNDEN ALMAKTADIR. Bu güce karşı gelenlere karşı yapılacaklar yine HUKUK DEVLETİ çerçevesinde olacaktır.
SAYGI, SEVGİ ve GÜVENLİ bir YAŞAM DİLEKLERİMLE..
Derleyen: A.Şükran Demiralp, 17-07-2016

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder